Metody numeryczne dla informatyków

2016

Witam wszystkich uczestników naszych zajęć i zapraszam na wspaniałą przygodę na pograniczu matematyki stosowanej i informatyki! W zadaniach obliczeniowych wykorzystujących methody numeryczne musimy zmierzyć się nie tylko z oczywistymi restrykcjami narzucanymi nam przez reguły matematyczne, ale także z ograniczeniami używanych komputerów oraz niedogodnościami i wymaganiami stawianymi przez praktykę.

Nasz przedmiot, rzecz jasna, będzie koncentrować się na matematycznych aspektach zadań obliczeniowych i algorytmów numerycznych. Namiastką prawdziwych zastosowań będą zajęcia laboratoryjne, gdzie będziemy mogli zmierzyć się z implementacją metod i zobaczyć je w działaniu.

Zaliczenie ćwiczeń

Szczegółowe zasady zaliczenia i oceny końcowej z przedmiotu znajdują się na stronie wykładowcy. Należy pamiętać, że warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie ćwiczeń. Łącznie można z ćwiczeń uzyskać 50 punktów, które razem z 50 punktami z egzaminu będą stanowiły podstawę dla oceny końcowej z przedmiotu. Do wyniku z ćwiczeń będą brane pod uwagę:

Prace domowe (30 punktów)
Będzie 5 serii po mniej więcej 6 zadań. Prace będą sprawdzone przez 3 zapowiedziane kartkówki (max. 20 min), po 2 zadania za 5 pkt każde. Terminy kartkówek: 2016-11-25, 2016-12-09, 2017-01-20.
Zadania programistyczne (15 punktów)
Będą 3 projekty (zadania), za 5 punktów każdy. Projekty (źródła) należy nadesłać mailem w terminie zgodnie z treścią zadania. Każdy dzień nieusprawiedliwionego spóźnienia zmniejsza przyznaną liczbę punktów za projekt o 2. Projekty mogą być dodatkowo sprawdzane w trakcie labu wypadającego bezpośrednio po terminie.
Obecności (5 pkt)
Na dobry początek każdy dostaje 5 pkt z LABu. Każda nieusprawiedliwiona nieobecność na LABie zmniejsza liczbę punktów o 1.

Nie istnieje możliwość pisania kartkówki i oddawania zadania programistycznego po terminie, z wyjątkiem przypadków usprawiedliwionej nieobecności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s